Počele su radionice na temu medijske pismenosti mladih!

Radionice 2

U okviru projekta „InfoSfera: Medijsko opismenjavanje mladih” koji sprovodimo u partnerstvu sa Mediareform.rs ove nedelje počele su radionice na temu medijske pismenosti mladih, na kojima učestvuje dvadeset mladih iz pet srednjih škola iz Grada Niša. Cilj ovih aktivnosti je da, nakon uspešne realizacije, mladi stečeno znanje prenesu svojim školskim drugarima i na taj način postanu vršnjački edukatori.

Mladi su na prvim radionicama naučili šta je to medijska pismenost, šta su mediji i koja je njihova uloga u društvu, koji sve mediji postoje i na koji način utiču na društvo i pojedinca. Pored ovih tema, naši treneri Ivan Topalović i Marjan Cvetković održali su i radionice na temu kritičkog mišljenja i analize medijskog sadržaja, kao i o društvenim mrežama i njihovoj ulozi u društvu.

Ono što je srednjoškolcima bilo posebno zanimljivo su prepoznavanje lažnih vesti i dezinformacija, naročito na društvenim mrežama gde provode najviše vremena, a naše druženje sa mladima se nastavlja i u narednim mesecima.

Rad OCD Proaktiv podržava Švedska u okviru programa Beogradske otvorene škole „Mladi i mediji za demokratski razvoj”.

Leave a Comment